Ciclisti sloveni: da eroi in giallo a folli attraverso il rosso

https://www.rtvslo.si/kolumne/slovenski-kolesarji-od-junakov-v-rumenem-do-bedakov-skozi-rdeco/721403

di JernjejJ99

7 Comments

  1. Brsticni-ohrovt on

    Lepo posodobit sistem in sicer izpit za kolo. V OŠ je itak brezveze ko noben ne posveča pozornost temu – je bolj športni dan. Nima pa tale izpit trenutno nobenega efekta, kolo itak vozi kdorkoli, kadarkoli, brez težjih posledic (npr. Točk, možnosti prepovedi vožnje itd.) – enako velja za skiroje in ostala lahka prevozna sredstva. Obnovitveni tečaj ce ze imamo v OŠ prvo rundo, lepo pri 18, ko začneš pravno odgovarjat za prekrške, pa osvežitveno drugo rundo.

    Edit:
    Če si soudelezenec v prometu, jbg moras vedet CPP, nacin voznje (defenzivno ne ofenzivno…) in predvsem respekt do ostalih udelezencev v prometu… ne glede na to kaj si in kaksno prevozno sredstvo uporabljas pa naj bo to rolka, kolo, skiro, moped, motor, avto, vozicek od merkatorja….

  2. Firm-Recognition8126 on

    V službo se vozim 50% časa s kolesom in 50% z avtom. V službi veliko časa preživim na cesti. Vse v Ljubljani. Opažam, da je približno isti procent idiotov na obeh prevoznih sredstvih. Problem je, da me idiot na kolesu zelo težko ubije, z avtom pa precej lažje. Daleč največji problem so pa električni skiroji in skuterji/motorji. Skoraj nihče na skiroju nima čelade, vozijo malo po cesti, malo po kolesarski in malo po pločniku. Hitrosti so pa precej višje od povprečnega mestnega kolesarja. Pa ne, da v kolesarjih ni problem. Kot omenja članek, povzročijo ne prav veliko nesreč, obravnava se jih (nas) kot da smo glavni problem.

  3. Acceptable_Tomato548 on

    tablice pa registracija (simbolni znesek cca 10e) pa zavarovanja za kolesa in skiroje gor, bi že to rešilo dosti problemov ker bi vedeli da se jih lahko izsledi poleg tega so del prometa in edino pravilno da se držijo pravil. za skiroje še mogoče kak tehnični nebi škodu glede na to da je dosti predelanih da grejo krepko nad 25 km/h

  4. Electrical-Object382 on

    Kolesarje lahko razdelimo v dve glavni skupini:

    1. Tiste, ki uporabljajo kolo kot prevozno sredstvo – kot del aktivnega življenjskega sloga, podobno kot bi izbrali stopnice namesto dvigala.

    2. Tiste, ki kolesarijo kot športno dejavnost – kolesarjenje je namreč odlična tako aerobna kot anaerobna vadba.

    Obe skupini kolesarjev potrebujeta ustrezno infrastrukturo, a imajo različne zahteve in pričakovanja. Poleg tega ne smemo zanemariti tudi gorskih kolesarjev, ki so v Sloveniji pogosto omejeni ali celo preganjani iz gozdov in naravnih okolij.

    Pomanjkanje primerne infrastrukture sili različne uporabnike, da si delijo iste površine, kar pogosto vodi v konflikte.

    Splošna napetost v slovenski družbi se izrazito odraža na cestah. Še posebej problematično je vedenje nekaterih voznikov, ki izkoriščajo svojo moč in premoč vozila, da obračunavajo s šibkejšimi udeleženci, kot so kolesarji.

  5. patrik3031 on

    Še več nadzora in represije da bo janezek lahko bolj komot na telefonu ko se pelje v službo z avtom.

Leave A Reply