Il Covid danneggia permanentemente il QI. Nemmeno un po’

https://www.thehour.com/news/article/mounting-research-shows-that-covid-19-leaves-its-19921497.php

di CaterpillarMiddle218

25 Comments

  1. Argonzoyd on

    Oh shit! Ezt fogom hallani 30 év múlva a fiataloktól amikor boomerkedek majd 😭😭

  2. LowQualitySpiderman on

    köszönjétek meg orbánnak, hogy az ostobaságával elszabotálta a védekezést, az oltások beszerzését… mert amit e téren művelt annak tényleg semmi más magyarázata nincs, csak az, hogy orbán egy kicsinyes, ostoba, rosszindulatú szarkupac…

  3. Flimsy_Caregiver4406 on

    pont a napokban gondolkodtam azon, hogy mintha lassabb lenne a felfogásom az egyetem kezdetéhez képest. szóval big if true.

  4. Sch_Attil on

    Akkor ezért vagyok idióta. Nem azért mert farfekvéssel keltem , kicsit megnyugodtam.

  5. Hullik_Istvan on

    Irigylem a fideszes szavazókat a természetes immunitásukért.

  6. CaterpillarMiddle218 on

    Minimum 3 pont per betegség. Szóval 5 betegség és egyetemistából már csak szakmunkasnak vagy alkalmas, vagy PhD helyett már csak a BA-t tudtad volna letenni, vagy kutató professzor helyett sima adminisztrátor? Vagy hogy a fenébe működik ez? Valaki nyugtasson meg.

    Mi a szerepe az oltásnak? Gyakorlatilag mindenki volt Covidos, most az jelenti, hogy nem hogy a rák ellenszerét nem találjuk fel, de örüljünk, ha fenn tudjuk tartani az eddigi infrastruktúrát?

    20 év múlva az generációnk 50 százaléka demens lesz?

  7. dead97531 on

    Megváltozott belső agyi aktivitás és funkcionális kapcsolat a COVID-19-el kórházba került betegeknél 6 hónapos utánkövetés után:

    Eredmény:

    Az idegrendszeri tünetek előfordulása (6/35, 17,14%) jelentősen csökkent a 6 hónapos követés során, összehasonlítva a COVID-19 kórházi stádiumával (21/35, 60%). A HC-khez képest a felépült COVID-19-esek magasabb ALFF-ot mutattak a jobb oldali prekuneusban, a középső temporális gyrusban, a középső és alsó occipitális gyrusban, alacsonyabb ALFF-ot a jobb oldali középső frontális gyrusban és a kétoldali alsó temporális gyrusban. Továbbá, hét abnormális aktivitású régiót magként beállítva, megnövekedett FC-t találtunk a jobb középső occipitalis gyrus és a bal alsó occipitális gyrus között, és csökkent FC-t a jobb alsó occipitális gyrus és a jobb alsó temporális gyrus/bilaterális fusiform gyrus között, valamint a jobb középső frontális gyrus és a jobb középső frontális gyrus/kiegészítő motoros kéreg/precuneus között. Ezenkívül az abnormális ALFF és FC összefüggésbe hozható volt a klinikai változókkal.

    Következtetések:

    **A COVID-19-hez kapcsolódó neurológiai tünetek idővel maguktól meggyógyulhatnak.** A gyógyult COVID-19 a jobb frontális, temporális és occipitális lebenyben mutatott funkcionális változásokat a 6 hónapos követés során. A legtöbb regionális zavar az ALFF-ben a rövid távú regionális kölcsönhatások gyengüléséhez kapcsolódott ugyanabban az agyi funkcióban.

    [https://bmcinfectdis.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12879-023-08331-8](https://bmcinfectdis.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12879-023-08331-8)

    Néhány jelentés:

    ALFF = Amplitude of Low-Frequency Fluctuations. A spontán agyi aktivitás értékelésére használt agyiképalkotás-mérés. Egy adott régióban nyugalomban a lassú agyi oszcillációk (0,01-0,1 Hz) amplitúdóját tükrözi. A magasabb vagy alacsonyabb ALFF-értékek a belső agyi aktivitás változásait jelzik.

    HC = Healthy Controls. Egy csoport akiknek nincsen semmilyen tünetük. A vizsgálatban résztvevők azon csoportjára vonatkozik, akiknél nem áll fenn a vizsgált állapot (pl. felépült COVID-19), és összehasonlítás alapjául szolgál.

    FC = Functional Connectivity. A különböző agyi régiók idegi aktivitása közötti statisztikai korrelációra vagy kapcsolatra utal. A megnövekedett vagy csökkent FC az agyi aktivitás megváltozott szinkronizációját jelzi, ami hatással lehet a kognitív vagy érzékszervi funkciókra.

    Fusiform Gyrus = A halántéklebenyben található agyterület, amely a magas szintű vizuális feldolgozásban, például az arc- és tárgyfelismerésben vesz részt. Az itt megváltozott aktivitás befolyásolhatja ezeket az észlelési képességeket.

    occipital gyrus = nyakszirti lebenyben található ami az agy hátsó részén található régió, amely elsősorban a vizuális feldolgozásért felelős.

  8. hgaben90 on

    Kétszer voltam covidos, a második eléggé megbaszkodta az agyamat. Utána volt hogy nem emlékeztem a telefonom PIN-kódjra, a brain fog meg azóta se tűnt el teljesen. Van hogy azon kapom magam hogy csak ülök egy társaságban és nézek ki a fejemből, vagy fél órája hozzá se szólva semmihez.

  9. ficzakzscheryboo on

    Akkor én a negyedik covidom után semmi jóra ne számítsak?:(

  10. uzaygoblin on

    szóval ezután ha valakit le akarok hülyézni, elég lesz megkérdeznem, hogy túl sokszor volt-e covidos

  11. Dramatic-Bluejay9601 on

    Pont jó amúgy is szakmunkás lettem irodai rabszolgából, végre a helyére kerül minden:)

  12. CalligrapherLimp9114 on

    Vettem észre. Covid óta olyan szinten segg hülye vagyok, hogy az valami félelmetes. A jelszavaimra sem emlékszem sokszor, tanulni nagyon nem fog az agyam…

  13. p3anut_butter_love on

    Tapasztaltam is, azóta sem érzem hogy újra maximumon lennék fejben. Nagyon szar ez, remélem egyszer helyreáll

  14. Sotyka94 on

    Sajnos észrevettem én is rendszeres, erősebb “braion fog”-ot magamon. Nyilván lehet itt mondani hogy kor meg x meg y, de azért 30 évesen még nem annyira normális ezt a korra fogni, pláne hogy elmúlt pár évben történt ez hirtelen.

    Simán lehet más is közre játszik, nem csak a Covid, de annyi tanulmány mondta már ezt ki, és több ismerős is ezt tapasztalta, hogy valami csak van benne…

  15. bocsikoszi on

    Második covid után 5 hónappal írtam 135+ eredménnyel Mensa tesztet. Mennyi lehetett előtte?😱

Leave A Reply